Neumm

Odborný časopis o evropské medicíně

NOVINKY

Novinky v léčbě neplodnosti. Inositol v kombinaci s kyselinou listovou obnovují ovulaci a fertilitu. Přispívá suplementace vitaminů B6, B12 a hořčíku. (více)
CLOGIN - první vaginální výplach výplach s protizánětlivým účinkem na přírodní bázi byl uveden na trh v České republice. Poševní výplach CLOGIN ulevuje od svědění a pálení při vaginálních zánětech a mykózách díky obsahu přírodních látek (gel z Aloe vera, terpinen 4-ol) a kyseliny borité. (více)
Vaginální krém VITAgyn C s trojím účinkem v léčbě a prevenci bakteriálních vaginóz, byl uveden v České republice. Účinnost VITAgynu C v léčbě a prevenci opakovaných bakteriálních vaginóz byla ověřena v klinické studii v Itálii. (více)

O STRÁNKÁCH

Přečtěte si více o stránkách NEUMM a možnostech, které Vám nabízí.
Přečtěte si více o společnosti MedNews, s.r.o.

REKLAMA

 

SPŘÁTELENÉ PORTÁLY

MedNews
PharmNews

Novinky / Poševní čípky s kyselinou hyaluronovou CICATRIDINA k rychlému hojení ran v pochvě a na děložním čípku jsou již dostupné v České republice.

Poševní čípky s kyselinou hyaluronovou CICATRIDINA k rychlému hojení ran v pochvě a na děložním čípku jsou již dostupné v České republice.

Účinnost vaginálních čípků CICATRIDINA byla potvrzena v několika klinických studiích.

V klinické studii Markowské(n=319)bylo sledováno bylo srovnáno použití Cicatridiny - vaginální čípky oproti žádné terapii v kontrolní skupině u pacientek po konizaci děložního čípku. Zhojení rány po konizaci bylo při použití Cicatridiny rychlejší než bez Cicatridiny. Šest týdnů po konizaci bylo zhojeno ve skupině Cicatridiny až 87% ran, zatímco bez použití Cicatridiny pouze 56%. Tři měsíce po zákroku byly ve skupině Cicatridiny zhojeny všechny rány, zatímco bez Cicatridiny pouze osmdesátdevět procent.

V této klinické studii byla Cicatridina použita u rodiček vaginálním porodem s epiziotomií ke zhojení porodních poranění oproti žádné terapii v kontrolní skupině. Třetí měsíc po porodu většina rodiček ve skupině Cicatridiny(94%)již neměla žádné bolesti při pohlavním styku, zatímco v kontrolní skupině bez Cicatridiny bylo bez bolesti při pohlavním styku pouze 15% rodiček.

V té samé studii u pacientek po brachyterapii karcinomu děložního čípku a karcinomu endometria bylo srovnáno použití Cicatridiny - vaginální čípky oproti žádné terapii v kontrolní skupině u těch z ozařovaných pacientek, u nichž se objevily zánětlivé a nekrotické léze, srůsty vaginálních stěn a dyspareunie. U pacientek v léčené skupině došlo po 3 měsicích léčby ke kolposkopicky ověřenému zlepšení vaginálních lézí u 86%, zatímco v kontrolní skupině nedošlo ke zlepšení u žádné pacientky. Léčené pacientky neuváděly bolestivý pohlavní styk, zatímco u neléčených pacientek všechny uváděly, že z důvodu bolesti při pohlavním styku se tomuto vyhýbaly.

V italské klinické studii (n=50) bylo sledováno použití Cicatridiny při hojení rány u pacientek po konizaci děložního čípku. Šest týdnů po konizaci bylo bez komplikací zhojeno až 96% ran.

V rakouské prospektivní klinické studii(n = 100) u žen s karcinomem prsu a vaginální suchostí/atrofií, jež byla indukována hormonální léčbou či chemoterapií byla Cicatridina aplikována intravaginálně jednou denně před spaním, po 20 dnech se přešlo na aplikací 2x za týden. V rámci studie byla mimo jiné hodnocena dyspareunie, hydratace, fisury a pocit napětí před zahájením léčby, po 20 dnech a za dalších 10 týdnů. Ve všech sledovaných parametrech došlo k signifikantní úlevě od symptomů (p < 0,01).

Další informace na: www.cicatridina.cz  

Markowska J, Markowska A, Madry R. Evaluation of Cicatridina efficacy in healing and repairing process of uterine cervix, vagina and vulva - open no-randomized clinical trial. Ginekol Pol. 2008, 79, 494-498

Boselli F, Vezzani C, Chiossi G. La Colposcopia in Italia Anno XVIII; No. 2; 25–28.

Tea M, Priemer V, Kubista E. Aktuelles: Wirksamkeit und Sicherheit von Hyaluron-Säure-Zäpfchen (Cikatridina(R)) bei der Behandlung hormon- oder chemotherapieinduzierter vaginaler Atrophie bei Mammakarzinompatientinnen. Journal für Fertilität und Reproduktion 2006; 16:17-19.

Novinky v léčbě neplodnosti.

Inositol v kombinaci s kyselinou listovou obnovují ovulaci a fertilitu. Přispívá suplementace vitaminů B6, B12 a hořčíku.


  Zpět

HLEDÁNÍ

REKLAMA