Neumm

Odborný časopis o evropské medicíně

NOVINKY

Novinky v léčbě neplodnosti. Inositol v kombinaci s kyselinou listovou obnovují ovulaci a fertilitu. Přispívá suplementace vitaminů B6, B12 a hořčíku. (více)
CLOGIN - první vaginální výplach výplach s protizánětlivým účinkem na přírodní bázi byl uveden na trh v České republice. Poševní výplach CLOGIN ulevuje od svědění a pálení při vaginálních zánětech a mykózách díky obsahu přírodních látek (gel z Aloe vera, terpinen 4-ol) a kyseliny borité. (více)
Vaginální krém VITAgyn C s trojím účinkem v léčbě a prevenci bakteriálních vaginóz, byl uveden v České republice. Účinnost VITAgynu C v léčbě a prevenci opakovaných bakteriálních vaginóz byla ověřena v klinické studii v Itálii. (více)

O STRÁNKÁCH

Přečtěte si více o stránkách NEUMM a možnostech, které Vám nabízí.
Přečtěte si více o společnosti MedNews, s.r.o.

REKLAMA

 

SPŘÁTELENÉ PORTÁLY

MedNews
PharmNews

Novinky / Nová ekonomická analýza na základě výsledků studie IDEAL

Nová ekonomická analýza na základě výsledků studie IDEAL

Nová ekonomická analýza na základě výsledků studie IDEAL prokázala, že atorvastatin 80 mg poskytuje větší snížení rizika infarktu myokardu, CMP a kardiovaskulárních intervencí a to za nižší cenu než simvastatin 20-40 mg - zpráva z American Heart Association Quality of Care and Outcomes Research Meeting ve Washingtonu.

Ekonomická analýza studie IDEAL (Incremental Decrease in Endpoints Through Aggressive Lipid Lowering) ukázala, že pacienti užívající Sortis 80 mg dosáhli většího snížení rizika infarktu myokardu, CMP a kardiovaskulárních intervencí oproti pacientům na simvastatinu 20-40 mg. Analýza byla publikována na American Heart Association Quality of Care and Outcomes Research Meeting ve Washingtonu D.C. a současně také v časopise Circulation.

Jeden ze 6 infarktů myokardu, CMP a kardiovaskulárních intervencí u pacientů s ICHS byl odvrácen v průběhu 4,8 let trvání studie u pacientů užívající Sortis (80 mg) oproti pacientům na simvastatinu (20-40 mg). Tyto výsledky aplikované na zdravotní systém v USA ukázaly že i kdyby byla cena simvastatinu nižší o 75%, Sortis by pořád přinesl větší přínos pro zdravotní systém.

Pozitivní závěry studie IDEAL, stejně jako pozitivní výsledky dalších studií s atorvastatinem oproti aktivním komparátorům jako AVERT, PROVE-IT, REVERSAL a ALLIANCE, ukazují, že změna terapie z atorvastatinu na jiný statin s menší účinností může mít na zdraví pacienta negativní vliv. Navíc farmakoekonomická analýza na základě studie IDEAL ukazuje, že taková změna nemusí být v konečném důsledku ani levnější.

  Zpět

HLEDÁNÍ

REKLAMA