Neumm

Odborný časopis o evropské medicíně

NOVINKY

Novinky v léčbě neplodnosti. Inositol v kombinaci s kyselinou listovou obnovují ovulaci a fertilitu. Přispívá suplementace vitaminů B6, B12 a hořčíku. (více)
CLOGIN - první vaginální výplach výplach s protizánětlivým účinkem na přírodní bázi byl uveden na trh v České republice. Poševní výplach CLOGIN ulevuje od svědění a pálení při vaginálních zánětech a mykózách díky obsahu přírodních látek (gel z Aloe vera, terpinen 4-ol) a kyseliny borité. (více)
Vaginální krém VITAgyn C s trojím účinkem v léčbě a prevenci bakteriálních vaginóz, byl uveden v České republice. Účinnost VITAgynu C v léčbě a prevenci opakovaných bakteriálních vaginóz byla ověřena v klinické studii v Itálii. (více)

O STRÁNKÁCH

Přečtěte si více o stránkách NEUMM a možnostech, které Vám nabízí.
Přečtěte si více o společnosti MedNews, s.r.o.

REKLAMA

 

SPŘÁTELENÉ PORTÁLY

MedNews
PharmNews

Novinky / Účinnost stroncium ranelátu v léčbě osteoporózy

Účinnost stroncium ranelátu v léčbě osteoporózy

Potvrzená významná dlouhodobá účinnost stroncium ranelátu v léčbě osteoporózy - nová data prezentována na 6. Evropském kongresu o klinických a ekonomických aspektech osteoporózy a osteoartritídy - ECCEO 6 - ve Vídni.

Nová data prezentována na 6. Evropském kongresu o klinických a ekonomických aspektech osteoporózy a osteoartritídy - ECCEO 6 - potvrdila 5-letou antiosteporotickou účinnost stroncium ranelátu Protelos® (Servier) jak proti vertebrálním tak proti non-vertebrálním frakturám u postmenopauzálních žen. Oproti placebu došlo k významné redukci vzniku nových vertebrálních fraktur až o jednu třetinu.

Byly publikované dvě dvojitě slepé placebem kontrolované studie u postmenopauzálních žen osteoporosis in 75 – SOTI (Spinal Osteoporosis Therapeutic Intervention, n=1649) and TROPOS (Treatment Of Peripheral Osteoporosis, n=5091).

Ve studii SOTI pacientky dostávaly Protelos 2g denně anebo placebo po dobu 4 let. Výsledky potvrdily snížení rizika nových vertebrálních fraktur o 33% (P<0.001) ve skupině léčené Protelosem (n=719) oproti placebu (n=723).

Ve studii TROPOS pacientky dostávaly Protelos 2g denně (n=2479) anebo placebo (n=2453) po dobu 5 let. Protelos významně redukoval oproti placebu výskyt vertebrálních fraktur o 24% (P<0.001) a non-vertebrálních fraktur o15% (P=0.03).

  Zpět

HLEDÁNÍ

REKLAMA