Neumm

Odborný časopis o evropské medicíně

NOVINKY

Novinky v léčbě neplodnosti. Inositol v kombinaci s kyselinou listovou obnovují ovulaci a fertilitu. Přispívá suplementace vitaminů B6, B12 a hořčíku. (více)
CLOGIN - první vaginální výplach výplach s protizánětlivým účinkem na přírodní bázi byl uveden na trh v České republice. Poševní výplach CLOGIN ulevuje od svědění a pálení při vaginálních zánětech a mykózách díky obsahu přírodních látek (gel z Aloe vera, terpinen 4-ol) a kyseliny borité. (více)
Vaginální krém VITAgyn C s trojím účinkem v léčbě a prevenci bakteriálních vaginóz, byl uveden v České republice. Účinnost VITAgynu C v léčbě a prevenci opakovaných bakteriálních vaginóz byla ověřena v klinické studii v Itálii. (více)

O STRÁNKÁCH

Přečtěte si více o stránkách NEUMM a možnostech, které Vám nabízí.
Přečtěte si více o společnosti MedNews, s.r.o.

REKLAMA

 

SPŘÁTELENÉ PORTÁLY

MedNews
PharmNews

Novinky / Americká onkologická společnost vydala nová doporučení pro léčbu klinicky lokalizovaného karcinomu prostaty

Americká onkologická společnost vydala nová doporučení pro léčbu klinicky lokalizovaného karcinomu prostaty

V nových doporučeních Americké onkologické společnosti pro léčbu klinicky lokalizovaného karcinomu prostaty byla srovnána data ze studií s hormonální terapií v kombinaci s radiační terapií (RT). RT v kombinaci s androgenní deprivační terapií (ADT) vykazuje výhodu oproti primární externí RT samotné, jak se ukázalo ve studii Radiation Therapy Oncology Group 8610 s 456 muži s KP stádia T1 a T2 (WHO stupeň 3) anebo cT3 až T4N0-1M0 jakéhokoliv stupně. Kombinovaná terapie po dobu tří let přináší výhodu vyššího pětiletého přežití 78% oproti 62% (p=0,0002) při terapii samotnou RT. Podobné výsledky ukázaly také studie Radiation Therapy Oncology Group 8531 a 9202.

Novější data potvrzují tyto výsledky u 206 mužů s KP stádia T1b až T2bNx, PSA ≥10 ng/ml, či Gleason-skóre ≥7, kteří byli randomizováni ke kombinaci ADT s RT a k RT samotné. Všichni pacienti absolvovali dávku externí RT o síle 70 Gy. ADT v rameni s kombinovanou léčbou byla nasazena dva měsíce před RT. Pacienti na kombinační terapii měli po 4,5 letech lepší přežití specifické na KP (p=0,02) a také lepší celkové přežití (p=0,04). Navíc, měně pacientů v rameni s kombinační léčbou vyžadovalo léčbu pro rekurenci KP (p=0,002).

Reference:

Guideline for the Management of Clinically Localized Prostate Cancer: 2007 Update

  Zpět

HLEDÁNÍ

REKLAMA