Neumm

Odborný časopis o evropské medicíně

NOVINKY

Novinky v léčbě neplodnosti. Inositol v kombinaci s kyselinou listovou obnovují ovulaci a fertilitu. Přispívá suplementace vitaminů B6, B12 a hořčíku. (více)
CLOGIN - první vaginální výplach výplach s protizánětlivým účinkem na přírodní bázi byl uveden na trh v České republice. Poševní výplach CLOGIN ulevuje od svědění a pálení při vaginálních zánětech a mykózách díky obsahu přírodních látek (gel z Aloe vera, terpinen 4-ol) a kyseliny borité. (více)
Vaginální krém VITAgyn C s trojím účinkem v léčbě a prevenci bakteriálních vaginóz, byl uveden v České republice. Účinnost VITAgynu C v léčbě a prevenci opakovaných bakteriálních vaginóz byla ověřena v klinické studii v Itálii. (více)

O STRÁNKÁCH

Přečtěte si více o stránkách NEUMM a možnostech, které Vám nabízí.
Přečtěte si více o společnosti MedNews, s.r.o.

REKLAMA

 

SPŘÁTELENÉ PORTÁLY

MedNews
PharmNews

Novinky / Vysoké hodnoty PSA velocity ukazují na horší prognózu karcinomu prostaty

Vysoké hodnoty PSA velocity ukazují na horší prognózu karcinomu prostaty

V časopice Cancer Americké onkologické společnosti byla publikováná studie s 948 muži s lokalizovaným karcinomem prostaty (KP) s jedním či více rizikovými faktory. Autoři po zpracování dat určili nejdůležitější nezávislý faktor prognózy KP: PSA velocitu. U 44% mužů, kteří absolvovali radikální prostatektomii (RAPE) a u 28% mužů, kteří podstoupili radiační terapii (RT), identifikovali autoři hodnocení jako jediný faktor vysokého rizika PSA velocitu > 2 ng/ml/rok. U mužů, kteří umřeli s jediným rizikovým faktorem, 88% z těch po RAPE a 80% z těch po RT měli PSA velocitu před léčbou > 2 ng/ml/rok.

Autoři uzavírají, že samotná PSA velocita > 2 ng/ml/rok před léčbou je schopná identifikovat muže s agresivním KP, u kterých je potřeba RT či RAPE kombinovat s další léčbou (např. analogy LHRH).

  Zpět

HLEDÁNÍ

REKLAMA